SONBAHARDA CİLT BAKIMI

SONBAHARDA CİLT BAKIMI

Yazar: herbal07 Okunma: 83 Yayınlanma Tarihi 31 May 2020 Yorum: 0

Mevsim değişikliklerinde cilt bakımınıza daha fazla özen göstermeniz gerekir. Çünkü geçiş döneminde cilt daha hassastır ve çevresel etkenlere karşı daha duyarlıdır. Bunun için size kullanmanız gereken bakım ürünlerini sıraladık:

  1. Sonbahar ve kış ayları hava kirliliğine daha çok maruz kalacağınız bir dönemdir. Bu yüzden arındırıcı etkili bir maskeyle cildinizi yenileyerek çevresel etkenlere karşı cildinizin korumasını artırabilirsiniz.
  2. Yaz sonrası lekelere maruz kalmış cildinizi korumanız önemli. Güneş lekelerinden muzdaripseniz, cildi aydınlatıp lekelerin rengini açan C Vitaminli tercih edebilirsiniz.
  3. Soğuk havalar cildin daha çok kurumasına yol açar. Sonbaharda cildinizin nemli kalmasını sağlamak için nemlendirici ürünleri mutlaka aksatmadan her gün kullanın.
  4. Dudaklarınız, yüzünüzdeki en ince ve hassas bölgelerden biridir. Özellikle soğukta kurumaya ve çatlamaya başlayan dudaklarınız için çantanızda her zaman bir balm bulundurun. Evde yapacağınız doğal maskelerle de dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz.
  5. Sadece yüzünüzü değil, tüm vücudunuzu nemli tutmanız her mevsim önemli. Bunun için el ve vücut losyonunuzu banyo sonrasında kullanmayı unutmayın.
Yorumlar
Yorum yaz