SON ZAMANLARIN SAĞLIK TRENDİ YAĞ ÇEKME (OIL PULLING) MUCİZESİ NEDİR ?

SON ZAMANLARIN SAĞLIK TRENDİ YAĞ ÇEKME (OIL PULLING) MUCİZESİ NEDİR ?

Yazar: herbal07 Okunma: 522 Yayınlanma Tarihi 31 May 2020 Yorum: 0

Günden güne tüm dünyada insanlar arasında yayılan, yararları sadece ağız sağlığıyla sınırlı kalmayıp tüm vücuda şifa getiren yağ çekme yöntemi (oil pulling) günlük rutininizde mutlaka olmalı.

Yağ çekme faydaları saymakla bitmiyor. Yağ çekme ile kullanılan doğal yağ, dişlerimizi fırçalayıp, diş ipi kullansakta ulaşamadığımız noktalara ulaşır ve burada bulunan bakterileri öldürür. Diş ipi kullanımının kalp hastalıklarını önlediği uzun zamandır biliniyor bununla birlikte yağ çekme, diş ipi kullanımından daha etkili bir ağız temizliği sağladığından kalp hastalıklarının önüne geçme konusunda da daha etkilidir. Sağlıklı ağız yapısına ve bembeyaz bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, yağ çekme yöntemi tam size göre!

Nasıl yağ çekilir?

Ortalama bir çorba kaşığı organik hindistan cevizi yağını ağzınıza alın.

-Yüz ve boğaz kaslarınızı kullanarak yağı ağzınızda çalkalayın. Bu yüz kaslarınız için de iyi bir egzeriz olacaktır.

-Ağzınızdaki yağ, tükürüğünüzle karıştığında yoğunluğu azalır ve çalkalamanız kolaylaşır.

-Bir kaç dakikalık çalkalama sonrasında ağzınızda, yemek artıkları, bakteri atıkları ve diğer istenmeyen maddeler bu yağa hapsolur.

-Ağzınızdaki yağı tükürdükten sonra, ağzınızı ılık su ile çalkalayın.

Yağ çekme, öğün sonrasında, uyumadan önce ya da güne başlarken yapılabilir. Geleneksel olarak yağ çekme sabah aç karnına yapılır bununla birlikte yatağa gitmeden gün sonunda yağ çekme yapılırsa gece boyunca bakterisiz bir ağız yapısı sağlanır.

Yorumlar
Yorum yaz